WITAJCIE NA BLOGU Live- Creative TWORZONYM PRZEZ PRACOWNIĘ PROJEKTOWĄ ARTE-INTERNI. PROJEKTOWANIE WNĘTRZ, PODRÓŻE, SKANDYNAWIA OTO CO JEST MOJĄ PASJĄ I INSPIRACJĄ DO DZIAŁANIA. MAM NADZIEJĘ, ŻE ZACIEKAWI WAS KAWAŁEK WŁAŚNIE TEGO ŚWIATA.
DZIĘKUJĘ ZA ODWIEDZINY NA Live Creative- BLOGU O WNĘTRZACH I NIE TYLKO:)


środa, 15 maja 2013

BAROQUE made czyli inspiracja w stylu barokowym.

Dzisiaj przeniesiemy się w świat "baroque" co z fr. oznacza "bogactwo ozdób". Kierunek ten przypadający na schyłek XVIw do XVIIIw mieści w sobie wiele inspiracji, które niejednokrotnie powracają do dzisiejszego świata mody czy sztuki- powracają też do trendów w projektowaniu mebli czy urządzania wnętrz.Cały przepych i bogactwo, które niesie ze sobą ten styl można niejednokrotnie fantastycznie zestawić z prostotą i nowoczesnością i uzyskać niepowtarzalny efekt. Dzisiaj ten styl nazywamy GLAMOUR- kolorystyka czerń, srebro i złoto,mięsiste tkaniny,lśniące meble i kryształowe żyrandole- przy odrobinie wyczucia uzyskamy imponujący efekt.
Na ostatnim zdjęciu bardzo popularna lampa BOURGIE stworzona w stylu barokowym- projekt Ferruccio Laviani całkowicie wykonana z przezroczystego lub barwionego w masie poliwęglanu. Klasyka połączona z nowoczesnością daje tu niezwykły efekt:

source: minimalisti.com

I jeszcze coś z klimatów w łazience. Ale to już naprawdę dla odważnych:)source: piovanohomedesign.it


Pozdrawiam serdecznie!