WITAJCIE NA BLOGU Live- Creative TWORZONYM PRZEZ PRACOWNIĘ PROJEKTOWĄ ARTE-INTERNI. PROJEKTOWANIE WNĘTRZ, PODRÓŻE, SKANDYNAWIA OTO CO JEST MOJĄ PASJĄ I INSPIRACJĄ DO DZIAŁANIA. MAM NADZIEJĘ, ŻE ZACIEKAWI WAS KAWAŁEK WŁAŚNIE TEGO ŚWIATA.
DZIĘKUJĘ ZA ODWIEDZINY NA Live Creative- BLOGU O WNĘTRZACH I NIE TYLKO:)


piątek, 17 maja 2013

FENG SHUI- wnętrze w harmonii z naturą czy zabobon? LUSTRA.

Dzisiaj temat kontrowersyjnej sztuki FENG SHUI, która dla jednych jest rozplanowaniem przestrzeni w harmonii z naturą tak aby dobra energia mogła swobodnie przepływać przez cały dom przynosząc nam szczęście i dobrobyt a dla innych jest zwykłym zabobonem.W przypadku samych luster FENG SHUI nie zaleca umieszczania ich w sypialni, a w szczególności na przeciwko łóżka. Lustro nie powinno być również umieszczone na przeciwko drzwi wejściowych, chociaż tutaj spotyka się różne interpretacje na temat obijania energii. Lustro najlepiej zawiesić w miejscu gdzie będzie eksponować ładne przedmioty. Powinno tez być na tyle duże aby obejmowało całą naszą sylwetkę- nie zaleca się również luster "poskładanych" z mniejszych kawałków. Z powodzeniem mogą być też umieszczane w mniej przestronnych holach. Czy zasady te faktycznie działają najlepiej przekonać się samemu. Ale raczej warto o nich pamiętać przy aranżacji wnętrza:)
A oto kilka przykładów pięknie zaaranżowanych luster-niektóre zdjęcia zdecydowanie wbrew myśli FENG SHUI:)czego się nie robi aby uzyskać niepowtarzalny efekt:)

Ciekawe co Feng Shui na takie połączenie:)))


Pozdrawiam serdecznie!