WITAJCIE NA BLOGU Live- Creative TWORZONYM PRZEZ PRACOWNIĘ PROJEKTOWĄ ARTE-INTERNI. PROJEKTOWANIE WNĘTRZ, PODRÓŻE, SKANDYNAWIA OTO CO JEST MOJĄ PASJĄ I INSPIRACJĄ DO DZIAŁANIA. MAM NADZIEJĘ, ŻE ZACIEKAWI WAS KAWAŁEK WŁAŚNIE TEGO ŚWIATA.
DZIĘKUJĘ ZA ODWIEDZINY NA Live Creative- BLOGU O WNĘTRZACH I NIE TYLKO:)


poniedziałek, 17 lutego 2014

Jak odpowiednio pomalować wnętrze/ How to paint a room

Ciepło, słonko świeci, już niedługo zacznie się wielki sezon na wiosenne porządki i ...MALOWANIE:) Mnie co prawda nie przeszkadza malowanie zimą i sama je uskuteczniam, w każdym razie temat jest i będzie na czasie. Wbrew pozorom nie tylko kolor farb ale i sposób pomalowania wnętrza będzie miał wpływ na jego odbiór. Zatem dziś kilka wskazówek odnośnie efektów jakie uzyskamy kiedy konkretny układ ścian pomalujemy na wyraziste kolory. Stosując się do określonych zasad nasze wnętrze możemy odpowiednio rozszerzyć, obniżyć, zwęzić albo nadać mu przestronności- wszystko zależy od tego, jaki efekt potrzebny jest naszemu wnętrzu:)
 1. Jeśli pomalujemy wszystkie ściany na jasny kolor wówczas uzyskamy efekt optycznego rozszerzenia wnętrza.
2. Jeśli pomalujemy sufit na kolor ciemniejszy niż pozostałe ściany, wnętrze wyda się niższe ale rozleglejsze. Przy użyciu jasnych, ciepłych kolorów uzyskamy efekt przytulności.

 3. Przy takim układzie koloru wnętrze ulegnie skróceniu i obniżeniu ale równocześnie rozszerzy się.
4. Wnętrze uzyska efekt pogłębienia.


 5. Pomalowanie jednej ściany we wnętrzu na mocny, wyrazisty, intensywny kolor to kolejny sposób na pogłębienie wnętrza i uzyskania tła dla aranżacji.
6. Dwie przeciwległe ściany w jednym mocnym kolorze zwężą pomieszczenie a pokój może wydać się wyższy.
7. Jasne ściany i podłoga są w tym samym odcieniu to uzyskamy efekt przestronności wnętrza. Jeśli jednak chcemy odpowiednio zaaranżować pomieszczenie używając kompozycji barwnych to nie stosujmy czystej bieli, gdyż kolorowe kompozycje mogą źle się wówczas eksponować.
8. Wnętrze wydłuży się wgłąb. Przy jasnej podłodze wyraźnie wyeksponują się meble.

Miłego nowego tygodnia!
Have a nice working week!