WITAJCIE NA BLOGU Live- Creative TWORZONYM PRZEZ PRACOWNIĘ PROJEKTOWĄ ARTE-INTERNI. PROJEKTOWANIE WNĘTRZ, PODRÓŻE, SKANDYNAWIA OTO CO JEST MOJĄ PASJĄ I INSPIRACJĄ DO DZIAŁANIA. MAM NADZIEJĘ, ŻE ZACIEKAWI WAS KAWAŁEK WŁAŚNIE TEGO ŚWIATA.
DZIĘKUJĘ ZA ODWIEDZINY NA Live Creative- BLOGU O WNĘTRZACH I NIE TYLKO:)


poniedziałek, 9 lutego 2015

"Używaj tego, kochaj, albo wyrzuć"/"Use it, love it or throw it away"

Żyjący dom, w którym czasem panuje bałagan i kreatywny chaos to jedno...ale drugie to dom, który ciągle obrasta w kolejne nowe rzeczy, które nijak do siebie nie pasują. Niekonsekwencja w stylu, kupowanie rzeczy, które w danej chwili nam się podobają, ale które nie pasują do stylu naszego domu może doprowadzić do ...katastrofy wnętrzarskiej. Umiar w kupowaniu i niepoddawanie się emocjom chwili to podstawa. A co zrobić kiedy jest już za późno i któregoś dnia budzimy się w przeładowanym rzeczami w domu? Najlepiej zastosować zasadę "używaj tego, kochaj albo...wyrzuć"- lub zrób wyprzedaż. I choć może być przez chwilę żal to zapamiętajmy to uczucie na dłużej aby po raz kolejny nie popełniać tych samych błędów i zacznijmy oddychać pośród dobrze zorganizowanej i dopasowanej stylistycznie przestrzeni:) Poniżej kilka przykładów przestrzeni przeładowanej i kreatywnie "zamierzonej"- nie powinno być problemu z rozróżnieniem:)
Lively home with a mess and creative chaos is one thing...but another one is a house with a plenty of new things which don't match each other. Inconsistency in style, buying things only because we like them in a moment without thinking about our home style can lead to...a real design disaster. Being restraint in buying without emotions is basic. But what should we do if it's too late and one day we wake up with a full of different things house? The best is to follow the rule " use it, love it, or throw it away"- or at least make a garage sale. Maybe in a moment you will regret but remember this feeling- this will remind you not to make same mistakes in buying in future. Below few examples of creative chaos and a bad design without a common  thought- it shouldn't be a problem to recognize them:)