BLOG O WNĘTRZACH I PODRÓŻACH.
DWIE PASJE- PROJEKTOWANIE WNĘTRZ I PODRÓŻE. WITAJCIE W MOIM ŚWIECIE!

czwartek, 18 lipca 2013

8 najczęstszych błędów w projektowaniu wnętrz/8 the most common mistakes in interior designing

Kiedy przystępujemy do remontu czy budowy domu czeka nas nie lada wyzwanie.Jeszcze większe kiedy etap burzenia lub budowania mamy już za sobą i to co stworzyliśmy trzeba urządzić. Z pozoru jest to temat prosty- wybierzemy kolor ścian, nowe meble, lampy i będzie dobrze. I wtedy się właśnie zaczyna- wybór jest przeogromny, na co się zdecydować, co będzie najlepszym rozwiązaniem, w jakim stylu, kolorystyce, miejscu itd. Co zrobić żeby na tym etapie uniknąć błędów jak poniżej? Żeby nie zwariować najlepiej zatrudnić projektanta:)))
When decision about renovation or house builing is made- it's a big challenge. Even bigger challenge is when  wall demolish or building is finished and now we have to decorate what we created. At the beginning it's pretty eaasy- we will chose colors of the walla, some furniture, lamps and it will be ok. And that's the begginning- choice is huge, what should we buy, which solution chose, in which color etc. What should we do to avoid mistakes you may find below? To not get crazy, it's better to hire interior designer to make all this work for us:)

Podstawowy błąd to brak planu- choćby prostego rozplanowania przestrzeni. To, że wydaje nam się, że coś się zmieści w danym miejscu i w dodatku będzie funkcjonalne, częstokroć nam się tylko wydaje:) Oto efekt:
Basic mistake is that we don't prepare any plan- even the most simple only with arranging the space. Sometimes we only think that exact furniture will be functional in exact room:) Here's the effect:To, że całą aranżację zaplanujemy w jednym kolorze (i to jeszcze różowym), nie oznacza, że będzie to nasza wymarzona sypialnia:)
If we arrange the whole bedroom in one color (pink), it doesn't mean that it will be a bedroom from our dreams:)                                  Konsekwencja w stylu to NIE pomieszczenie poniżej:)
                                   Style consequence is NOT what you can see below:)                                              Dużo niekoniecznie oznacza dobrze:)
                                               Plenty doesn't actually mean good:)


Pamiętajmy o estetyce i funkcjonalności:)
Let's remember about aesthetics and functionality:)


                Odpowiednio wcześnie pomyślmy o gniazdkach i kontaktach aby uniknąć efektu poniżej:)
                        Let's think about sockets and switches much earlier to avoid situation below:)


    Zastanówmy się nad całościową koncepcją wnętrza zanim kupimy niepasujące do siebie elementy:)
     Let's think over the whole idea of exact interior before we buy things which don't match each other:)


Postarajmy się optymalnie wykorzystać przestrzeń i pomyślmy o przechowywaniu jeśli mamy dużo rzeczy:)
Let's try to use the space the most optimal way and let's think about store if we have many things:)


Jeśli dojdziemy do punktu, w którym przestaniemy panować nad sytuacją- skonsultujmy się z projektantem:) Albo może zróbmy to zanim popełnimy te wszystkie błędy i będzie za późno:)
If we reach to the point when we start losing control over the situation- let's contact the interior designer:) Or maybe let's do it much earlier before we make all of those mistakes:)Pozdrawiam serdecznie!
Best wishes!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz