BLOG O WNĘTRZACH I PODRÓŻACH.
DWIE PASJE- PROJEKTOWANIE WNĘTRZ I PODRÓŻE. WITAJCIE W MOIM ŚWIECIE!

sobota, 21 marca 2020

PODRÓŻE: czyli DOCENIAJMY! POCIĄGIEM Z OSLO DO BERGEN/ FROM OSLO TO BERGEN BY TRAIN

Wszyscy zostaliśmy dzisiaj poddani pewnej próbie. Od jakiegoś czasu świat funkcjonował za zasadach- masz pieniądze, masz wszystko! Kontakty międzyludzkie zostały ograniczone do biznesowych. Z przykrością obserwowaliśmy codziennie, że jeśli aktualnie żaden biznes nas nie łączy- żaden kontakt nas nie łączy. Ludzie pracujący od rana do wieczora aby mieć więcej, więcej, więcej...bo przecież wszyscy mają więcej...Od kilku lat staraliśmy się z tym walczyć, nie pracować od rana do wieczora szczególnie latem kiedy najlepszy czas sprzyjał podróżom. Nieraz osobiście spotykałam się z tego tytułu ze zdziwieniem albo ironią- że wyjeżdżam na kilka tygodni a przecież powinnam być do ciągłej dyspozycji. Nie , nie powinnam! Nie pracuję na ostrym dyżurze i nie ratuję życia ludzkiego! Może szkoda w obecnej sytuacji, bo moja pomoc przydałaby się teraz bardziej...Jednak obecna sytuacja pokazuje właśnie, że ludzie poddani byli pewnemu szaleństwu, ciągłemu biegowi, pędowi za pieniądzem i dobrobytem i zaspokajaniem jedynie własnego ego. Teraz być może mogą dostrzec, że nie o to chodzi aby mieć więcej ale o to aby poświęcić sobie czas! My ten czas sobie poświęcaliśmy, bo uważaliśmy to za słuszne. I teraz widzimy jak bardzo krucha jest nasza codzienność i to co odkładamy na kiedyś może nigdy nie nadejść. Warto korzystać z możliwości kiedy są możliwe! Teraz możliwe nie są, można bardziej docenić niektóre momenty i być może te sytuacja właśnie pozwoli niektórym zatrzymać się i spojrzeć na życie inaczej. Oby....!!!
Zanim się to wszystko stało, pośród codziennych obowiązków nadal staraliśmy się spełniać marzenia... Udało nam się odbyć podróż pociągiem okrzykniętą jedną z najpiękniejszych tras pociągiem na świecie- z Oslo do Bergen. Cała podróż trwała 7 godzin i mieliśmy okazję zobaczyć nie tylko jak zmienia się skandynawski krajobraz, który bardzo dobrze znamy ale i zobaczyć zimę jakiej nie widzieliśmy przez całe nasze życie. Norwegowie zdecydowanie bardziej przyzwyczajeni do zmiennych warunków przyrodniczych i oswojeni z przyrodą zdecydowanie lepiej radzą sobie z zimą...Dla nich zima to kolejna możliwość, to kolejna aktywność, to kolejne wyzwanie! Warto abyśmy uczyli się z takich przykładów. W obecnej sytuacji to właśnie takie chwile, które zostają w naszych sercach i wspomnieniach mogą pomóc nam przetrwać ciężki czas. Nie pieniądze zgromadzone na koncie. W obliczu kryzysu czy choroby- co będziemy wspominać?
Poniżej kilka inspiracji wyjazdowych, które być może przysłużą się komuś jak sytuacja wróci do normy i ponownie będziemy mogli zacząć cieszyć się życiem. I obyśmy cieszyli się nim naprawdę!


Niesamowity krajobraz Hardangervidda i hytte zasypane po sam dach...

Skandynawski design hotelu w Bergen...Jak to zwykle w Bergen- pada!!! Na określenie rodzajów deszczu istnieje tu ponad dwadzieścia różnych słów...to chyba o czymś świadczy:)

W deszczowym Bergen mewy i gołębie zastygają na ulicy w deszczu...


Bądźmy zdrowi, odpowiedzialni i obyśmy wkrótce wrócili do lepszej normalności!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz